Esp  Vuelta a España, General classification 26/09/2004  
  Category: GT  -  Race Website  
Result All Stages History  


  Rank       Rider   Team   Time   CQ  
 1. ESP  HERAS HERNANDEZ Roberto LST 77h42'46" 500 
 2. ESP  PEREZ FERNANDEZ Santiago PHO 30" 375 
 3. ESP  MANCEBO PEREZ Francisco IBB 02'13" 300 
 4. ESP  VALVERDE BELMONTE Alejandro KEL 03'30" 275 
 5. ESP  GARCIA QUESADA Carlos KEL 07'44" 250 
 6. ESP  SASTRE CANDIL Carlos CSC 08'11" 225 
 7. ESP  NOZAL VEGA Isidro LST 08'32" 200 
 8. ESP  GOMEZ MARCHANTE Jose Angel ALM 13'08" 175 
 9. ESP  PEREZ RODRIGUEZ Luis COF 13'24" 150 
 10. ESP  BLANCO RODRIGUEZ David KEL 15'15" 125 
 11. ITA  GARZELLI Stefano VIN 16'33" 116 
 12. ESP  SERRANO RODRIGUEZ Marcos Antonio LST 17'14" 107 
 13. ESP  BELTRAN MARTINEZ Manuel USP 17'43" 99 
 14. ESP  LARA RUIZ Francisco Jose ALM 24'16" 91 
 15. ESP  SANCHEZ GONZALEZ Samuel EUS 29'23" 83 
 16. ITA  CUNEGO Damiano SAE 29'51" 75 
 17. ESP  FERRIO LUQUE Jorge ALM 30'49" 73 
 18. ESP  PLAZA ROMERO David BAQ 31'24" 71 
 19. ESP  JIMENEZ SANCHEZ Eladio KEL 34'35" 69 
 20. ESP  PASAMONTES RODRIGUEZ Luis REB 37'49" 67 
 21. ESP  OSA EIZAGIRRE Unai IBB 38'06" 65 
 22. ESP  SEVILLA RIVERA Oscar Miguel PHO 39'01" 63 
 23. ESP  GARATE CEPA Juan Manuel LAM 40'09" 61 
 24. ESP  HORRACH RIPOLL Joan IBB 46'17" 59 
 25. ESP  ATIENZA URENDEZ Daniel COF 48'29" 57 
 26. SLO  VALJAVEC Tadej PHO 49'23" 55 
 27. ITA  PIEPOLI Leonardo SDV 50'28" 53 
 28. ESP  ARRIETA LUJAMBIO Jose Luis IBB 51'48" 51 
 29. COL  CARDENAS RAVALO Felix Rafael BAQ 52'55" 49 
 30. ESP  ZABALLA GUTIERREZ Constantino SDV 55'37" 47 
 31. ESP  GUTIERREZ CATALUÑA Jose Enrique PHO 58'28" 45 
 32. COL  BUENAHORA GUTIERREZ Hernan BAQ 58'44" 43 
 33. POL  BARANOWSKI Dariusz LST 1h00'03" 41 
 34. COL  PARRA PINTO Ivan Ramiro BAQ 1h00'10" 39 
 35. BEL  VANSUMMEREN Johan REB 1h13'19" 37 
 36. FRA  VASSEUR Cédric COF 1h13'30" 35 
 37. ESP  CALVENTE GORBAS Manuel CSC 1h13'36" 33 
 38. ESP  LASTRAS GARCIA Pablo IBB 1h18'12" 31 
 39. ESP  ELIAS GALINDO Jose Miguel REB 1h21'01" 29 
 40. ESP  ZUBELDIA AGIRRE Haimar EUS 1h25'56" 27 
 41. ESP  GARCIA RODRIGUEZ Francisco Tomas BAQ 1h26'16" 25 
 42. ESP  RODRIGUEZ OLIVER Joaquim SDV 1h27'08" 23 
 43. GER  ZABEL Erik TMO 1h29'02" 22 
 44. GER  JAKSCHE Jörg CSC 1h29'25" 21 
 45. COL  PEÑA GRISALES Victor Hugo USP 1h31'14" 20 
 46. LUX  SCHLECK Fränk CSC 1h35'10" 19 
 47. ESP  CAÑADA GRACIA David SDV 1h36'05" 18 
 48. NED  VENEBERG Thorwald RAB 1h36'19" 17 
 49. ESP  PECHARROMAN FABIAN Jose Antonio QSD 1h37'18" 16 
 50. ESP  LATASA LASA David KEL 1h37'51" 15 
 51. ESP  REBOLLO AGUADO Jose Luis REB 1h37'53" 15 
 52. ITA  CIONI Dario David FAS 1h39'08" 15 
 53. ESP  PASCUAL RODRIGUEZ Javier KEL 1h40'41" 15 
 54. ESP  LAISEKA JAIO Roberto EUS 1h41'44" 15 
 55. ESP  CHAURREAU BERNARDEZ Iñigo A2R 1h42'03" 15 
 56. BEL  VAN GOOLEN Jurgen QSD 1h45'13" 15 
 57. LUX  JOACHIM Benoît USP 1h45'14" 15 
 58. GER  SCHRECK Stephan TMO 1h47'25" 15 
 59. NED  WEENING Pieter RAB 1h48'37" 15 
 60. AUS  EVANS Cadel TMO 1h48'46" 15 
 61. ESP  GIL PEREZ Koldo LST 1h48'53" 15 
 62. ESP  JUFRE POU Josep REB 1h51'10" 15 
 63. RUS  MIKHAILOV Guennadi USP 1h53'40" 15 
 64. NED  TANKINK Bram QSD 1h57'01" 15 
 65. SUI  CALCAGNI Patrick VIN 2h00'01" 15 
 66. ESP  PEREZ ARRIETA Aitor BAQ 2h00'36" 15 
 67. ESP  FERNANDEZ BUSTINZA Bingen COF 2h02'26" 15 
 68. USA  CRUZ Antonio USP 2h02'39" 15 
 69. ESP  LOPEZ TORRELLA Joaquim ALM 2h03'22" 15 
 70. ITA  MAZZOLENI Eddy SAE 2h03'30" 15 
 71. BEL  DE WEERT Kevin RAB 2h04'39" 15 
 72. ITA  CARUSO Giampaolo LST 2h04'49" 15 
 73. ESP  HERRERO LLORENTE David ALM 2h04'56" 15 
 74. POL  SZMYD Sylwester SAE 2h07'59" 15 
 75. ESP  CASERO MORENO Rafael SDV 2h09'21" 15 
 76. ITA  TRENTIN Guido COF 2h19'55" 15 
 77. MDA  IVANOV Ruslan ALB 2h21'02" 15 
 78. CRO  MIHOLJEVIC Vladimir ALB 2h21'43" 15 
 79. ITA  SGAMBELLURI Roberto VIN 2h27'20" 15 
 80. DEN  MØLLER Claus Michael ALB 2h28'24" 15 
 81. ESP  FUENTES ANGULLO Juan Manuel SAE 2h34'06" 15 
 82. ITA  CORTINOVIS Alessandro LAM 2h38'41" 15 
 83. ESP  PRADERA RODRIGUEZ Mikel IBB 2h38'45" 15 
 84. NED  DEN BAKKER Maarten RAB 2h40'07" 15 
 85. AUT  LUTTENBERGER Peter CSC 2h42'45" 15 
 86. GER  GRABSCH Bert PHO 2h44'35" 15 
 87. LTU  SABALIAUSKAS Marius SAE 2h48'45" 15 
 88. ESP  HORRILLO MUÑOZ Pedro QSD 2h49'25" 15 
 89. ESP  ISASI FLORES Iñaki EUS 2h50'25" 15 
 90. ESP  FLORENCIO CABRE Xavier REB 2h50'51" 15 
 91. ESP  LOPEZ DE MUNAIN RUIZ DE GAUNA Alberto EUS 2h51'36" 15 
 92. NED  POSTHUMA Joost RAB 2h53'23" 15 
 93. RUS  GUSEV Vladimir CSC 2h57'17" 15 
 94. ITA  QUINZIATO Manuel LAM 2h58'55" 15 
 95. ITA  GEROSA Mauro VIN 3h00'20" 15 
 96. ESP  GONZALEZ DE GALDEANO ARANZABAL Igor LST 3h03'23" 15 
 97. UKR  GUSTOV Volodymir FAS 3h04'25" 15 
 98. ESP  GARRIDO LIMA Jose Antonio QSD 3h10'48" 15 
 99. CZE  HRUSKA Jan LST 3h11'46" 15 
 100. ESP  JULIA CEGARRA Jose Cayetano KEL 3h12'47" 15 
 101. ESP  COLOM MAS Antonio IBB 3h13'06" 15 
 102. ESP  CABELLO LUQUE Francisco KEL 3h13'11" 15 
 103. ITA  ANDRIOTTO Dario VIN 3h15'18" 15 
 104. BEL  HULSMANS Kevin QSD 3h22'54" 15 
 105. ESP  SANCHEZ PIMIENTA Julian FAS 3h23'18" 15 
 106. ESP  GARCIA ACOSTA Jose Vicente IBB 3h23'57" 15 
 107. ITA  RIGHI Daniele LAM 3h26'28" 15 
 108. ESP  ARTETXE GEZURAGA Mikel EUS 3h27'35" 15 
 109. ITA  MILESI Marco VIN 3h31'30" 15 
 110. CZE  ANDRLE René LST 3h36'56" 15 
 111. COL  GUTIERREZ GARCIA Heberth BAQ 3h43'08" 15 
 112. DEN  HØJ Frank CSC 3h46'52" 15 
 113. USA  TRENTI Guido FAS 3h51'15" 15 
 114. ITA  VELO Marco FAS 3h52'36" 15 
 115. ITA  PICCOLI Mariano LAM 3h52'40" 15 
 116. ITA  SPEZIALETTI Alessandro SAE 3h54'54" 15 
 117. ITA  FORNACIARI Paolo SAE 4h06'31" 15 
 118. ESP  SILLONIZ ARESTI Aitor EUS 4h12'11" 15 
 119. AUS  WHITE Matthew COF 4h16'42" 15 



11/12/2018 - Remarks or suggestions? Mail to info@cqranking.com
CQ Ranking - Copyright © 2018, Credits