Cze  Tour de Feminin - O cenu Ceskeho Svycarska, General Classification 7/07/2013  
  Category: 2.2  -  Race Website  
Result All Stages History  


  Rank       Rider   Team   Time   CQ  
 1. AUS  CURE Amy AUS 11h11'29" 60 
 2. GBR  POOLEY Emma BCT 01'00" 45 
 3. AUT  RITTER Martina AUT 02'47" 37 
 4. GER  FENNEL Esther KLC 02'57" 31 
 5. POL  BRZEZNA-BENTKOWSKA Paulina PTO 03'10" 28 
 6. AUS  HEATHER Taryn AUS 03'14" 25 
 7. POL  NIEWIADOMA Katarzyna PTO 03'18" 23 
 8. RUS  STOLBOVA (BUBNENKOVA) Svetlana TPW 03'25" 21 
 9. AUS  WIASAK Rebecca AUS 03'25" 19 
 10. RUS  BOYARSKAYA Natalia TPW 03'44" 17 
 11. LTU  TREBAITE Ausrine - 03'44" 15 
 12. GBR  COLDWELL Lucy BCC 03'51" 13 
 13. UKR  RIABCHENKO Tetyana UKR 04'08" 11 
 14. UKR  OSHURKOVA Elyzaveta UKR 04'18" 9 
 15. UKR  SHARGA Olena UKR 04'23" 8 
 16. NED  PIJNENBORG Mascha TPO 04'24" 7 
 17. RUS  ZAVERSHINSKAYA Anna RUS 04'31" 6 
 18. NZL  TROTMAN Reta MXX 04'34" 5 
 19. UKR  BOROVICHENKO Ivanna UKR 04'45" 4 
 20. CZE  SULCOVA Pavlina CZE 04'47" 3 
 21. AUT  HAHN Jacqueline AUT 04'48" 3 
 22. SUI  HANSELMANN Nicole SUI 04'55" 2 
 23. NED  SOEMANTA Lisanne PHV 04'57" 2 
 24. AUT  GRAUS Andrea BCT 04'58" 1 
 25. RUS  BOCHARNIKOVA Elena RUS 05'13" 1 
 26. POL  BRZEZNA Monika PTO 05'16" 0 
 27. AUS  ANKUDINOFF Ashlee AUS 05'27" 0 
 28. SUI  STIENEN Jutta SUI 06'18" 0 
 29. CZE  HAVLIKOVA Pavla - 06'46" 0 
 30. LTU  JANKAUSKAITE Milda LTU 06'51" 0 
 31. GER  SCHIFF Carolin KLC 06'52" 0 
 32. GER  WESSELHOEFT Benita S1A 07'10" 0 
 33. SUI  MAZZOTTA Riccarda SUI 07'16" 0 
 34. SLO  PINTAR Ursa ELP 07'17" 0 
 35. AUS  MCCONVILLE Chloe AUS 07'36" 0 
 36. LTU  PACEVICIENE (LATOZAITE) Silvija LTU 07'39" 0 
 37. LTU  SILINYTE Agne LTU 08'12" 0 
 38. RUS  SHAMANOVA Tatiana RUS 08'20" 0 
 39. SLO  KERN Spela ELP 08'34" 0 
 40. AUS  MUNDY Jessica AUS 08'53" 0 
 41. NED  POST Jermaine PHV 09'16" 0 
 42. LTU  ZABLOCKYTE Egle - 09'16" 0 
 43. NED  VAN DEN HOEK Bianca PHV 09'21" 0 
 44. NED  VAN DER MEER Janine TPO 10'23" 0 
 45. POL  WILKOS Katarzyna PTO 10'46" 0 
 46. GER  GASS Daniela TPW 10'47" 0 
 47. POL  MIELNIK Natalia POL 10'54" 0 
 48. UKR  IVANIUK Maryna UKR 11'00" 0 
 49. CZE  BARTOSOVA Denisa CZE 11'20" 0 
 50. SUI  UEBELHART Jessica SUI 12'13" 0 
 51. SUI  EHRLER Désirée SUI 15'42" 0 
 52. GER  KLEIN Theres MXX 16'33" 0 
 53. GER  LECHNER Corinna MXX 17'05" 0 
 54. GER  HOFMANN Sarah-Lena TPO 18'23" 0 
 55. LTU  PERNAVIENE (KIETYTE) Karolina - 18'32" 0 
 56. GBR  OLIVER Tamina CTC 18'42" 0 
 57. POL  GUZ Paulina POL 19'18" 0 
 58. GER  KÖCKERLING Ronja KLC 19'27" 0 
 59. CZE  TREFNA Tereza CZE 21'38" 0 
 60. SUI  BRÜHWILER Larissa SUI 21'55" 0 
 61. RUS  DOBRYNINA Olga RUS 23'36" 0 
 62. GER  ORTMÜLLER Madeleine KLC 25'46" 0 
 63. NED  POSTMA Mary Rose GRO 26'54" 0 
 64. POL  GARCZYNSKA Karolina POL 28'49" 0 
 65. AUS  BRADLEY Amy BCC 29'14" 0 
 66. SLO  NOVAK Alenka ELP 29'24" 0 
 67. NED  MARKUS Riejanne PHV 32'16" 0 
 68. GER  HAMMES Kathrin KLC 32'39" 0 
 69. NZL  NEAVE Ashleigh PHV 34'01" 0 
 70. NED  ESHUIS Aafke PHV 34'32" 0 
 71. CZE  VLACHOVA Sona - 35'06" 0 
 72. NED  KLEP Inge PHV 38'14" 0 
 73. CZE  BLAHOVA Veronika CZE 39'53" 0 
 74. NED  HOEKE Geerte GRO 44'32" 0 
 75. GBR  WEAVER Molly BCC 47'25" 0 
 76. LTU  PILKAUSKAITE Roberta - 48'24" 0 
 77. RUS  DOBRYNINA Ksenia RUS 48'28" 0 
 78. GER  KOEP Christina KLC 49'04" 0 
 79. UKR  SHEKEL Olga UKR 49'18" 0 
 80. GER  WEIGL Magdalena MXX 55'07" 0 
 81. SLO  FRECE Sara ELP 56'49" 0 
 82. GBR  SHAW Gabriella BCC 1h00'07" 0 
 83. SLO  OPEKA Ajda ELP 1h00'29" 0 
 84. LTU  TITENYTE Zavinta LTU 1h00'34" 0 
 85. GER  MEIZER Steffi PTO 1h02'17" 0 
 86. GER  FIEDLER Yvonne MXX 1h03'44" 0 
 87. CZE  KOLAROVA Hana CZE 1h06'31" 0 
 88. NZL  GERRIE Jeanette CTC 1h08'37" 0 
 89. SUI  WEISS Martina BCT 1h09'08" 0 
 90. ITA  BUSSI Vittoria CTC 1h10'41" 0 
 91. AUT  VAN OIJEN Alisa AUT 1h15'07" 0 
 92. GER  ROERSCH Inge S1A 1h17'32" 0 
 93. CZE  SIMONOVA Monika - 1h17'45" 0 
 94. CZE  KREJCARKOVA Adela - 1h19'20" 0 
 95. GER  HOYER Xenia S1A 1h21'40" 0 
 96. GER  BACHMANN Liv-Susanne S1A 1h21'44" 0 
 97. GER  DITTMANN Sabine S1A 1h22'24" 0 
 98. LTU  KUBILIUNAITE Jurgita - 1h26'44" 0 
 99. CZE  LORENCOVA Judita CZE 1h27'37" 0 
 100. NED  OOSTERWOUD Wendy - 1h29'01" 0 
 101. CZE  KUCEROVA Bozena - 1h31'25" 0 
 102. GER  LAMBRACHT Bettina S1A 1h32'28" 0 
 103. GBR  PAYTON Hannah CTC 1h32'31" 0 
 104. GER  BRITZ Hannah KLC 1h32'33" 0 
 105. CZE  SIMKOVA Barbora CZE 1h33'46" 0 
 106. GER  WINGLER Astrid CTC 1h38'50" 0 
 107. CZE  KOTALOVA Veronika - 1h54'22" 0 

Teams in blue are guest teams.
Teams in red are national teams.


18/11/2018 - Remarks or suggestions? Mail to info@cqranking.com
CQ Ranking - Copyright © 2018, Credits