Fra  Trophée d'Or Féminin, Stage 3: Orval I.T.T. (7,5 km) 25/08/2010  
  Category: 2.2s  
Result All Stages History  

< Previous stage   Next stage > Final GC

  Rank       Rider   Team   Time   CQ  
 leader SWE  JOHANSSON Emma RSC 4h58'43" 3 
 1. AUS  WHITELAW (EUSTACE) Vicki LLT 10'28" 10 
 2. SWE  JOHANSSON Emma RSC  6 
 3. RUS  BOYARSKAYA Natalia FEN 11" 4 
 4. RSA  MOOLMAN PASIO Ashleigh LLT 17" 2 
 5. RUS  MARTISOVA Julia GAU 18" 1 
 6. GBR  COLCLOUGH Katie GBR 18" 0 
 7. RSA  SWART Carla RSA 22" 0 
 8. SWE  STENERHAG Jennie AGG 24" 0 
 9. CAN  CANUEL Karol-Ann FUT 25" 0 
 10. LTU  PUCINSKAITE Edita GAU 27" 0 
 11. GBR  TROTT Emma GBR 27" 0 
 12. GBR  BRAMMEIER (HARRIS) Nikki GBR 30" 0 
 13. CAN  BEVERIDGE Julie FUT 33" 0 
 14. ITA  TAMANINI Luisa USC 34" 0 
 15. NED  BRAS Martine GAU 34" 0 
 16. GBR  MARTIN Lucy GBR 34" 0 
 17. POL  JASINSKA Malgorzata TSD 36" 0 
 18. BEL  BRULEE Latoya RSC 36" 0 
 19. ESP  LOPEZ MORALES Belen LTK 40" 0 
 20. SWE  RYDLUND Malin AGG 41" 0 
 21. LTU  CESULIENE (CILVINAITE) Inga SAF 42" 0 
 22. AUS  BROUN Kirsty TSD 42" 0 
 23. LTU  LELEIVYTE Rasa SAF 44" 0 
 24. SWE  OLSSON Madelene AGG 44" 0 
 25. GER  WOTSCH Melanie STU 45" 0 
 26. FRA  MERMILLOD Eugénie ESG 46" 0 
 27. SWE  AUNE Karin FEN 46" 0 
 28. UKR  ANDRUK Alona SAF 46" 0 
 29. POR  ALVES Esther Sofia Santos POR 48" 0 
 30. FRA  CREUX Sophie ESG 49" 0 
 31. NED  PIJNENBORG Mascha RSC 51" 0 
 32. ITA  RINALDI Ilaria TSD 53" 0 
 33. RSA  WILLEIT (STANDER-TAYLOR) Cherise RSA 53" 0 
 34. GBR  SILVERSIDES Emma RSC 53" 0 
 35. UKR  RIABCHENKO Tetyana USC 54" 0 
 36. BEL  WERNER Laure RSC 54" 0 
 37. ITA  PATUZZO Eleonora SAF 54" 0 
 38. FRA  DUTRIAUX Fiona FUT 57" 0 
 39. GER  ZUCKERMANDEL Denise STU 58" 0 
 40. BEL  HENRION Ludivine RSC 59" 0 
 41. RUS  KOZONCHUK Oxana SAF 59" 0 
 42. GER  FOUQUET Laura STU 01'01" 0 
 43. LTU  UNGURYTE Edita USC 01'01" 0 
 44. AND  TUDEL CUBERES Ariadna BPD 01'01" 0 
 45. RUS  POTOKINA Anna RUS 01'02" 0 
 46. GER  BADMANN Johanna STU 01'04" 0 
 47. LUX  SCHMITT Anne-Marie LTK 01'04" 0 
 48. GBR  WILLIAMSON (HARE) Catherine GBR 01'07" 0 
 49. FRA  LOLLIEROU (HEGOBURU) Elodie ESG 01'08" 0 
 50. FRA  RIBEROT Fanny LTK 01'08" 0 
 51. FRA  THOMAS Béatrice ESG 01'09" 0 
 52. SWE  HOLLER Monica AGG 01'09" 0 
 53. USA  RACHETTO Liza TSD 01'10" 0 
 54. RUS  CHULKOVA Anastasia RUS 01'10" 0 
 55. GER  MERTEN Franziska STU 01'12" 0 
 56. RSA  SCHOEMAN Anriette RSA 01'12" 0 
 57. NZL  SHERIDAN Serena RAB 01'13" 0 
 58. RUS  KUCHINSKAYA (ANDREEVA) Elena GAU 01'13" 0 
 59. UKR  KASHCHYSHYNA Oxana TSD 01'15" 0 
 60. LUX  LAMBORELLE Nathalie STU 01'17" 0 
 61. ESP  ALCALDE HUERTANOS Cristina BPD 01'18" 0 
 62. CZE  SLAMOVA Gabriela FUT 01'19" 0 
 63. AUT  GRAUS Andrea AUT 01'20" 0 
 64. RSA  NAUDE Lizanne LLT 01'20" 0 
 65. BEL  VERHESTRAETEN Karen RAB 01'21" 0 
 66. BRA  FERNANDES SOUZA Uenia USC 01'22" 0 
 67. ESP  ZORRILLA BRACERAS Dorleta BPD 01'22" 0 
 68. POL  KAPUSTA-SZYDLAK Sylwia SAF 01'22" 0 
 69. ESP  SANTESTEBAN GONZALEZ Ane BPD 01'25" 0 
 70. FRA  LETUE Jennifer FUT 01'26" 0 
 71. ESP  RODRIGUEZ GOMEZ Maria Rosario "Chari" LTK 01'26" 0 
 72. POR  CAETANO Isabel Marisa Morgado POR 01'27" 0 
 73. ESP  GARCIA ANTEQUERA Ana Belen BPD 01'27" 0 
 74. SWE  ANDREASSON Veronica LLT 01'28" 0 
 75. RSA  STANDER (VAN DER MERWE) Marissa RSA 01'29" 0 
 76. ITA  DONADONI Alice GAU 01'29" 0 
 77. RSA  DE GROOT Robyn RSA 01'30" 0 
 78. RSA  LAUWRENS Lylanie RSA 01'31" 0 
 79. BEL  SCHOONBAERT Kim LLT 01'31" 0 
 80. ESP  EPELDE BIKENDI Mireia LTK 01'31" 0 
 81. SLO  BATAGELJ Polona BPD 01'34" 0 
 82. FRA  ROUSSE Marion ESG 01'36" 0 
 83. SWE  SJÖBLOM Linnea AGG 01'39" 0 
 84. LUX  GODART Suzie FEN 01'42" 0 
 85. ITA  BORGATO Giada GAU 01'42" 0 
 86. AUT  TRAXL-PINTARELLI Daniela AUT 01'45" 0 
 87. ESP  GONZALEZ BLANCO Lucia LTK 01'50" 0 
 88. RUS  EVSEEVA Anna RUS 01'53" 0 
 89. BRA  FERNANDES SILVA Marcia USC 01'53" 0 
 90. POR  FERNANDES Angela Chevarria POR 02'02" 0 
 91. POR  CARPINTEIRO Celina Santos POR 02'02" 0 
 92. LTU  JANELIUNAITE Edita USC 02'13" 0 
 93. AUT  SCHLAGER Claudia AUT 02'15" 0 
 94. ITA  PRIMAVERA Federica TSD 02'16" 0 
 95. RUS  BLINDYUK Yulia RUS 02'26" 0 
 96. FIN  LEPISTÖ-HENTTALA Lotta RAB 02'27" 0 
 97. BEL  BEYEN Lien RAB 02'33" 0 
 98. AUT  SCHOBER Bernadette AUT 02'40" 0 
  Abandons
 OOT BEL  VANDERMEULEN Cindy RAB 02'55" 0 
 DNF SWE  BJELKMARK (KIHLBOM) Jessica AGG  0 

Teams in blue are guest teams.
Teams in red are national teams.


14/06/2024 - Remarks or suggestions? Mail to info@cqranking.com
CQ Ranking - Copyright © 2024, Credits