Ita  Giro d'Italia, General classification 6/06/1999  
  Category: GT  
Result All Stages History  


  Rank       Rider   Team   Time   CQ  
 1. ITA  GOTTI Ivan POL 99h55'56" 500 
 2. ITA  SAVOLDELLI Paolo SAE 03'35" 375 
 3. ITA  SIMONI Gilberto BAL 03'36" 300 
 4. FRA  JALABERT Laurent ONC 05'16" 275 
 5. ESP  HERAS HERNANDEZ Roberto KEL 07'47" 250 
 6. SWE  AXELSSON Nicklas NAV 09'38" 225 
 7. UKR  HONCHAR Serhiy VIN 12'07" 200 
 8. ITA  DE PAOLI Daniele AMI 14'20" 175 
 9. ESP  CLAVERO SEBASTIAN Daniel VIT 15'53" 150 
 10. ITA  SGAMBELLURI Roberto CTA 17'31" 125 
 11. SUI  CAMENZIND Oscar LAM 17'39" 116 
 12. RUS  ZINTCHENKO Andrei VIT 20'14" 107 
 13. ESP  SEVILLA RIBERA Oscar KEL 22'44" 99 
 14. FRA  VIRENQUE Richard POL 24'15" 91 
 15. COL  BUENAHORA GUTIERREZ Hernan VIT 24'38" 83 
 16. ITA  MISSAGLIA Gabriele LAM 42'12" 75 
 17. ITA  DI GRANDE Giuseppe MAP 44'23" 73 
 18. CZE  PADRNOS Pavel LAM 44'30" 71 
 19. AUT  LUTTENBERGER Peter ONC 47'39" 69 
 20. ITA  MICELI Nicola LIQ 47'40" 67 
 21. KAZ  SHEFER Alexandr RIS 51'31" 65 
 22. KAZ  TETERIUK Andrei LIQ 51'48" 63 
 23. COL  GONZALEZ PICO Jose Jaime KEL 53'36" 61 
 24. SUI  PUTTINI Felice AMI 1h00'25" 59 
 25. ITA  MASON Oscar LIQ 1h02'17" 57 
 26. AUT  GLOMSER Gerrit NAV 1h04'15" 55 
 27. ITA  SECCHIARI Francesco SAE 1h06'18" 53 
 28. ITA  NOE Andrea MAP 1h09'58" 51 
 29. ESP  ZARRABEITIA URANGA Mikel ONC 1h11'37" 49 
 30. ITA  REBELLIN Davide POL 1h14'11" 47 
 31. ITA  ZANETTI Mauro VIN 1h14'28" 45 
 32. ITA  TRONCA Amilcare AMI 1h17'28" 43 
 33. ESP  JIMENEZ SASTRE Jose Maria BAN 1h19'34" 41 
 34. ESP  ARRIETA LUJAMBIO Jose Luis BAN 1h23'14" 39 
 35. ITA  GASPERONI Cristian CTA 1h28'25" 37 
 36. ITA  FIGUERAS Giuliano MAP 1h35'04" 35 
 37. ITA  SPEZIALETTI Alessandro MOB 1h37'41" 33 
 38. ITA  PICCOLI Mariano LAM 1h39'02" 31 
 39. ESP  CEREZO PERALES Francisco Javier VIT 1h39'29" 29 
 40. UKR  DUMA Vladimir NAV 1h41'13" 27 
 41. ESP  PEŅA CACERES Miguel Angel BAN 1h45'00" 25 
 42. ITA  DELLA VEDOVA Marco LAM 1h48'01" 23 
 43. ITA  TOSATTO Matteo BAL 1h49'24" 22 
 44. ITA  BETTINI Paolo MAP 1h50'25" 21 
 45. ESP  INDURAIN LARRAYA Prudencio VIT 1h52'06" 20 
 46. ITA  CAUCCHIOLI Pietro AMI 1h52'19" 19 
 47. ITA  DONATI Massimo VIN 1h54'51" 18 
 48. USA  MCRAE William Chann MAP 1h55'12" 17 
 49. ITA  POZZI Alessandro AMI 1h55'23" 16 
 50. ITA  GENTILI Massimiliano CTA 2h00'58" 15 
 51. POR  RODRIGUES Orlando Sergio Gomes BAN 2h03'07" 15 
 52. RUS  BERZIN Evgueni AMI 2h05'45" 15 
 53. ITA  DOTTI Fausto LIQ 2h06'20" 15 
 54. ITA  CASAGRANDE Filippo VIN 2h10'09" 15 
 55. SUI  RICHARD Pascal MOB 2h10'10" 15 
 56. ITA  PERON Andrea ONC 2h10'11" 15 
 57. ITA  MAGNANI Marco CTA 2h10'21" 15 
 58. RUS  EKIMOV Viatcheslav AMI 2h14'08" 15 
 59. DEN  HAMBURGER Bo CTA 2h17'06" 15 
 60. ITA  PETITO Roberto SAE 2h21'15" 15 
 61. ITA  FRATTINI Cristiano LIQ 2h26'59" 15 
 62. ITA  PANETTA Stefano NAV 2h32'52" 15 
 63. COL  PEŅA GRISALES Victor Hugo VIT 2h33'46" 15 
 64. ITA  GUIDI Fabrizio POL 2h37'14" 15 
 65. ITA  VALOTI Paolo MOB 2h38'45" 15 
 66. ITA  BRUSEGHIN Marzio BAN 2h38'49" 15 
 67. ITA  SCIREA Mario SAE 2h40'43" 15 
 68. ESP  CABELLO LUQUE Francisco KEL 2h41'15" 15 
 69. ITA  CASSANI Enrico POL 2h41'56" 15 
 70. ITA  PETACCHI Alessandro NAV 2h43'05" 15 
 71. ITA  SIRONI Gianluca VIN 2h43'09" 15 
 72. ESP  CUESTA LOPEZ DE CASTRO Iņigo ONC 2h45'48" 15 
 73. ESP  MARTIN PERDIGUERO Miguel Angel ONC 2h46'23" 15 
 74. ITA  CELESTINO Mirko POL 2h47'01" 15 
 75. SLO  HVASTIJA Martin BAL 2h47'35" 15 
 76. ITA  PELLICIOLI Oscar POL 2h47'54" 15 
 77. MDA  IVANOV Ruslan LIQ 2h48'11" 15 
 78. GER  KLIER Andreas TVM 2h51'46" 15 
 79. ESP  EDO ALSINA Angel KEL 2h53'09" 15 
 80. ITA  TAFI Andrea MAP 2h53'18" 15 
 81. ITA  PIERI Dario NAV 2h53'27" 15 
 82. ITA  FERRARI Diego RIS 2h55'05" 15 
 83. ITA  BERTOLETTI Simone LAM 2h56'41" 15 
 84. ESP  NAVAS CHICA David BAN 2h56'45" 15 
 85. ESP  GONZALEZ CAPILLA Santos ONC 2h56'53" 15 
 86. ITA  FAGNINI Gian Matteo SAE 2h57'15" 15 
 87. ITA  CONTE Biagio LIQ 2h58'20" 15 
 88. ITA  GILI Marco AMI 2h58'34" 15 
 89. ESP  CAŅADA GRACIA David ONC 2h58'43" 15 
 90. ITA  SIMEONI Filippo RIS 2h59'38" 15 
 91. SWE  LAFIS Michel TVM 3h00'45" 15 
 92. RUS  SMETANINE Serguei VIT 3h01'01" 15 
 93. ESP  SALMERON MARTINEZ Gines VIT 3h03'39" 15 
 94. ESP  HERNANDEZ BAILO Eduardo KEL 3h03'40" 15 
 95. ITA  FRUTTI Matteo LAM 3h06'19" 15 
 96. ITA  ONGARATO Rodolfo LIQ 3h06'46" 15 
 97. ITA  TURICCHIA Alain RIS 3h07'03" 15 
 98. ITA  APOLLONIO Massimo VIN 3h07'28" 15 
 99. ITA  SCHIAVINA Samuele RIS 3h08'08" 15 
 100. ITA  FORNACIARI Paolo MAP 3h08'09" 15 
 101. ESP  SASTRE CANDIL Carlos ONC 3h09'39" 15 
 102. ITA  BALDUCCI Gabriele NAV 3h09'54" 15 
 103. ITA  BALDATO Fabio BAL 3h12'12" 15 
 104. ITA  RADAELLI Mauro VIN 3h17'03" 15 
 105. ITA  BIANCHI Carlo-Marino RIS 3h17'41" 15 
 106. USA  TRENTI Guido CTA 3h19'30" 15 
 107. ITA  ZANETTE Denis POL 3h19'54" 15 
 108. ITA  STRAZZER Massimo MOB 3h19'57" 15 
 109. ITA  CALCATERRA Giuseppe SAE 3h24'20" 15 
 110. ITA  BROGNARA Andrea CTA 3h24'53" 15 
 111. ITA  FAUSTINI Stefano MOB 3h25'08" 15 
 112. ITA  ARAZZI Francesco AMI 3h25'28" 15 
 113. ITA  MINALI Nicola CTA 3h27'21" 15 
 114. ITA  GALLETTI Alessio SAE 3h32'56" 15 
 115. NED  VAN KESSEL Miquel TVM 3h37'03" 15 
 116. BEL  VAN DIJCK Hendrik TVM 3h48'49" 15 



1/11/2014 - Remarks or suggestions? Mail to info@cqranking.com
CQ Ranking - Copyright © 2014, Credits