Recently Updated Races

  Date   Cat.       Name       Winner  
7/041.NEBer Madison Road RaceBER SMITH Karen
31/031.NEBer BCA CriteriumBER COOPER Ashley
23/06NCT3Ber National Championships Bermuda () I.T.T.BER CONYERS Caitlyn
23/06NCT3Esa National Championships El Salvador (Concepcion) I.T.T.ESA ESTRADA VILLALTA Xenia Tomasa
23/06NCT3Gua National Championships Guatemala () I.T.T.GUA GUILLEN RIVERA Paula Lucrecia
23/06NC3Tpe National Championships Taiwan () R.R.TPE HUANG Ting Ying
23/06NC3Rwa National Championships Rwanda () R.R.RWA NZAYISENGA Valentine
22/06XXBlr European Games (Minsk) R.R.NED WIEBES Lorena
17/061.NENed Wielerronde van RiethovenNED KASTELIJN Yara
16/061.1Bel SPAR Flanders Diamond Tour (Nijlen) [Lotto Cycling Cup]NED WIEBES Lorena
15/062.WWTGbr OVO Energy Women's Tour, General ClassificationGBR DEIGNAN (ARMITSTEAD) Elizabeth
15/062.WWTsGbr OVO Energy Women's Tour, Stage 6: Carmarthen - Pembrey CPNED PIETERS Amy
14/062.WWTsGbr OVO Energy Women's Tour, Stage 5: Llandrindod Wells - Builth WellsGBR DEIGNAN (ARMITSTEAD) Elizabeth
13/062.WWTsGbr OVO Energy Women's Tour, Stage 4: Warwick - Burton DassettPOL NIEWIADOMA Katarzyna
12/062.WWTsGbr OVO Energy Women's Tour, Stage 3: Henley - Blenheim PalaceBEL D'HOORE Jolien
11/062.WWTsGbr OVO Energy Women's Tour, Stage 2: Kent CycloparkNED VOS Marianne
10/062.WWTsGbr OVO Energy Women's Tour, Stage 1: Beccles - StowmarketBEL D'HOORE Jolien
13/061.NEFra Grand Prix d'AurayFRA LAURANCE Typhaine
22/06NCT3Tpe National Championships Taiwan () I.T.T.TPE HUANG Ting Ying
22/061.NEBel Lievegem-Zomergem [Ladies Cycling Trophy Oost-Vlaanderen]BEL DRUYTS Kelly
23/061.NEBel Prosperpolder (Kieldrecht) [Ladies Cycling Trophy Oost-Vlaanderen]BEL KOPECKY Lotte
22/061.NEEsp Trofeo Ayuntamiento de Estella [Copa de España]ESP LOPEZ GALLASTEGI Enara
22/06NCT3Rwa National Championships Rwanda () I.T.T.RWA MUKASHEMA Josiane
21/06NCT2Cub National Championships Cuba () I.T.T.CUB SIERRA CAÑADILLA Arlenis
9/062.NEUsa Saint Francis Tulsa Tough, OmniumUSA SCHNEIDER Samantha
9/062.NEsUsa Saint Francis Tulsa Tough, Stage 3: Rivers Park CriteriumAUS ROPER Emily
7/062.NEsUsa Setmana Ciclista Valenciana, Stage 1: McNellie's Group Blue Dome CriteriumUSA SCHNEIDER Samantha
8/062.NEsUsa Saint Francis Tulsa Tough, Stage 2: G. Kaiser Family Foundation Tulsa Arts District CriteriumAUS MULLENS Peta
21/061.NENor National Championships Norway () CriteriumNOR GAASKJENN Ingvild
26/051.NEGer Grosser Weinpreis der WG AchkarrenGER SCHARBACH Sarah
30/051.NEGer Großer Preis von BuchholzPOL PLOSAJ Nikol
30/051.NEGer Kriterium in HolzhausenerGER REBMANN Jasmin
30/051.NEGer Rund um die NachtweideSUI WEISS Sandra
30/051.NEGer Rund in Refrath um den Preis vom Autohaus BaldsiefenGER BURMEISTER Carmen
1/061.NEGer Specialized-Cup 3GER PAUL Stefanie
1/061.NEGer Steinfurter AbendrennenGER VENTKER (WEGEMUND) Lydia
2/061.NEGer Rund um KölnGER WINKELHAG Mira
2/061.NEGer City Giro RellingenGER KÜLLMER Lisa
2/061.NEGer Großen Preis des Brücken-Center AnsbachGER KNAUER Anna
2/061.NEGer Rund um den Kirchberg in HofweierGER REBMANN Jasmin
7/061.NEGer Gütersloher Abendradrennen KriteriumGER VENTKER (WEGEMUND) Lydia
9/061.NEGer Radfestival Kladow 2GER STEFFEN Hannah
8/061.NEGer Radfestival Kladow 1GER STEFFEN Hannah
9/061.NEGer Grosser Straßenpreis der Sparkasse Germersheim-KandelGER BRAUSSE Franziska
10/061.NEGer Volksbank GiroGER VENTKER (WEGEMUND) Lydia
9/061.NEGer Volksbank Giro 2GER VENTKER (WEGEMUND) Lydia
8/061.NEGer Volksbank Giro I.T.T.GER BRÖMMEL Lisa
20/061.NEBel EekloAUS ANKUDINOFF Ashlee
2/061.NEFra Presles en BrieFRA LESUEUR Mélodie
5/051.NEFra Antony [Coupe d'Ile de France]JPN NAKAI Ayako
4/051.NEFra Championnat Régional Ile-de-France (Montdauphin) I.T.T.FRA POMARES Cindy
1/051.NEFra L'Isle Adam [Coupe d'Ile de France]FRA DAYDE Léa
21/041.NEFra Dugny [Coupe d'Ile de France]FRA STRAPPAZZON Marine
7/061.2Slo Ljubljana - Domzale - Ljubljana I.T.T.SUI REUSSER Marlen
31/031.NEFra Villetaneuse [Coupe d'Ile de France]FRA LESUEUR Mélodie
17/031.NEFra Guillerval [Coupe d'Ile de France]FRA STRAPPAZZON Marine
10/061.NEFra Gouy sous Bellonne [Coupe des Hauts-de-France]BRA FONSECA Rebeca Nascimento
26/051.NEFra Liancourt [Coupe des Hauts-de-France]FRA DAYDE Léa
11/051.NEFra Championnat de l'Aisne (Vaudesson) [Coupe des Hauts-de-France]FRA ROBERT Camille
30/051.NEFra Championnat Régional de GuadeloupeFRA CORVO Soraya
9/061.NEFra Championnat Régional Centre (Berchères-Saint-Germain)FRA LIBOREAU Lucie
30/051.NEFra Nant'estFRA CORBINEAU Ysoline
9/061.NEFra Championnat Régional Pays de Loire (Saint-Michel-de-Chavaignes)FRA GEGU Justine
10/061.NEFra Orgères [Challenge de Bretagne]FRA CADOL Margaux
10/061.NEGer Leo Wirth Gedächtnissrennen (Merdingen) [Bundesliga]GER LEONHARDT Paula
9/061.NEGbr CiCLE Classic (Rutland) [HSBC UK National Road Series]GBR NELSON Emily
7/041.NEFra CeignesFRA MUZIC Evita
18/051.NEFra Grand Prix de l'Ambassadrice (Montferrand)FRA ROBIN Marion
8/061.NEFra Championnat Auvergne-Rhône-Alpes (Cusset)FRA CURINIER Léa
3/061.NEArg Circuito Astronomia La PlataARG JOBSE Daniela Romina
2/061.NEFra Montigny les Vesoul [Challenge de l'Est]FRA MULOT Hélène
30/051.NEFra GP Aix en OtheBRA FONSECA Rebeca Nascimento
5/051.NEFra Galfingue R.R. [Challenge de l'Est]FRA MULLER Cyriane
5/051.NEFra Galfingue I.T.T. [Challenge de l'Est]FRA SCHMIDT Julie
15/06NC2Blr National Championships Belarus () R.R.BLR SHARAKOVA Tatsiana
15/06NCT3Pur National Championships Puerto Rico () I.T.T.PUR CARIÑO RIVERA Donelys
5/051.NERsa 100 Cycle ChallengeMRI LE COURT DE BILLOT Kimberley
7/041.NEFra Laines aux Bois [Challenge de l'Est]FRA STRAPPAZZON Marine
9/061.NEFra Championnat de Bourgogne - Franche-Comté R.R. (Jussey)FRA CHARPENTIER Chloé
9/061.NEFra Championnat de Bourgogne - Franche-Comté I.T.T. (Jussey)FRA CHARPENTIER Chloé
28/051.NESwe Sparvägens Folktempo I.T.T. [Stockholms Landsvägscup]SWE HEDBERG Sara
16/061.NENed Hart van GilzeNED SLINGERLAND (VAN DONGEN) Minke
16/061.NENed Ronde van Ouderkerk - Ronde HoepNED DIJKSMAN Tessa
25/051.NEFra Championnat Auvergne-Rhône-Alpes T.T.T. (Langeac)FRA DN Auvergne Rhône-Alpes Ciclisme
30/051.NEFra Championnat Auvergne-Rhône-Alpes I.T.T. (Romans)FRA ZAMBON Fanny
26/051.NERsa Tshwane Diamond ClassicRSA BURGER Lynette
25/051.NEPor Penalva do Castelo R.R. [Taça de Portugal]GBR HUNTER-JOHNSTON Fiona
25/051.NEPor Penalva do Castelo I.T.T. [Taça de Portugal]POR MARTINS Maria Ribeiro Gomes
18/051.NEIta Romanengo I.T.T. (Camp. Lombarda)ITA PIRRONE Elena
14/051.NESwe Ingarö Folktempo I.T.T. [Stockholms Landsvägscup]SWE HEDBERG Sara
21/051.NESwe Djursholms Slotts GP [Stockholms Landsvägscup]SWE HEDBERG Sara
28/051.NESwe Grindsjön I.T.T.SWE HEDBERG Sara
9/061.NESwe Falkenloppet [Sverige Cup Landsväg]SWE MUSTONEN-LICHAN Sara
6/061.NESwe Nationaldagslinjet [Stockholms Landsvägscup]SWE MUSTONEN-LICHAN Sara
14/06NCT3Pan National Championships Panama () I.T.T.PAN BERNAL Argelis Judith
14/06NCT2Blr National Championships Belarus () I.T.T.BLR SHARAKOVA Tatsiana
16/06NC3Pan National Championships Panama () R.R.PAN RODRIGUEZ Shaina
16/061.NEBel KemzekeSWE MUSTONEN-LICHAN Sara
15/061.NEBel Erembodegem-Terjoden [Ladies Cycling Trophy Oost-Vlaanderen]AUS BAKER Georgia
15/06NCT3Isr National Championships Israel () I.T.T.ISR GAFINOVITZ Roten



25/06/2019 - Remarks or suggestions? Mail to info@cqranking.com
CQ Ranking - Copyright © 2019, Credits