Recent Races

  Date   Cat.       Name       Winner  
24/041.WWTBel La Flèche WallonneNED VAN DER BREGGEN Anna
21/041.WWTNed Amstel Gold RacePOL NIEWIADOMA Katarzyna
21/041.NEBel Haaltert [Ladies Cycling Trophy Oost-Vlaanderen]BEL D'HOORE Jolien
18/041.NEBel Grand Prix Damien Yserbyt (Dottignies)GBR ROBERTS Jessica
17/041.1Bel Brabantse PijlBEL DE VUYST Sofie
14/042.1Ned Healthy Ageing Tour, General ClassificationGER KLEIN Lisa
14/042.1sNed Healthy Ageing Tour, Stage 5: MidwoldaNED WILD Kirsten
14/041.NEBel Oudenaarde - GP de PresidentNED PRUISSCHER Arianna
14/041.NENed Ronde van BrezandNED PIT Annet
13/042.1sNed Healthy Ageing Tour, Stage 4b: Wolvega - HeerenveenGER BRENNAUER Lisa
13/042.1sNed Healthy Ageing Tour, Stage 4a: Winsum I.T.T.NED VAN DIJK Ellen
12/042.1sNed Healthy Ageing Tour, Stage 3: MusselkanaalNED WILD Kirsten
11/042.1sNed Healthy Ageing Tour, Stage 2: Surhuisterveen - SurhuisterveenGER KRÖGER Mieke
10/042.1Tha The Princess Maha Chakri Sirindhon's Cup Tour of Thailand, General ClassificationTHA MANEEPHAN Jutatip
10/042.1sNed Healthy Ageing Tour, Stage 1: BorkumFIN LEPISTÖ Lotta
10/042.1sTha The Princess Maha Chakri Sirindhon's Cup Tour of Thailand, Stage 3: Chiang Mai - Chiang MaiTHA MANEEPHAN Jutatip
9/042.1sTha The Princess Maha Chakri Sirindhon's Cup Tour of Thailand, Stage 2: Chiang Mai - Chiang MaiTTO CAMPBELL Teniel
8/042.1sTha The Princess Maha Chakri Sirindhon's Cup Tour of Thailand, Stage 1: Chiang Mai - Chom ThongTHA MANEEPHAN Jutatip
7/041.WWTBel Ronde van VlaanderenITA BASTIANELLI Marta
7/042.2Usa Joe Martin Stage Race, General ClassificationUSA DYGERT Chloe
7/042.2sUsa Joe Martin Stage Race, Stage 4: CriteriumUSA DYGERT Chloe
7/041.NENed Ronde van Oploo om de Gouden Helm TrofeeNED PRUISSCHER Arianna
7/041.NEEsp Trofeo Villa de Noja - GP Cantabria [Copa de España]POR MARTINS Maria Ribeiro Gomes
6/042.2sUsa Joe Martin Stage Race, Stage 3: (I.T.T.)MEX RAMIREZ FREGOSO Andrea
6/041.NENed Volta Limburg ClassicNED VOLLERING Demi
6/041.NEBel Celles - GP IntermarchéGBR CALLANDER Rhona
5/042.2sUsa Joe Martin Stage Race, Stage 2: Cedarville Baptist Church - FayettevilleAUS MALSEED Shannon
4/042.2sUsa Joe Martin Stage Race, Stage 1: FayettevilleUSA DYGERT Chloe
3/041.1Bel Dwars Door VlaanderenNED VAN DIJK Ellen
31/031.WWTBel Gent - WevelgemNED WILD Kirsten
31/031.NEGer Rund um MerkenBEL INGHELBRECHT Sarah
31/031.NEEsp Trofeo Bajo Andarax [Copa de España]ESP LLAMAS GARCIA Lorena
31/031.NENed Omloop van de Vlietlanden (Wervershof)NED BOOGAARD Emma
30/031.2Cyp Aphrodite's Sanctuary Cycling RaceUZB ZABELINSKAYA Olga
30/031.NECze Trofeo Cinelli (Hlohovec)CZE NEUMANOVA Tereza
29/031.2Cyp Aphrodite Cycling Race I.T.T.UZB ZABELINSKAYA Olga
28/031.WWTBel Driedaagse Brugge-De PanneNED WILD Kirsten
24/031.WWTIta Trofeo Alfredo Binda - Comune di CittiglioNED VOS Marianne
24/031.NEBra Subida do Morro da Cruz (Florianopolis)BRA KREUGER Sylvia
24/031.NEFra Clohars-Carnoët [Challenge Penn-ar-Bed]FRA LAURANCE Typhaine
24/031.NEEsp GP Ciudad de Eibar [Copa de España]ESP LLAMAS GARCIA Lorena
23/031.NEUsa Bellingham Road RaceCAN MATTHEWS Krista
20/031.1Bel Danilith Nokere KoerseNED WIEBES Lorena
19/03CC3Eth African Championships (Bahir Dar) R.R.ERI DEBESAI Mossana
17/031.WWTNed Ronde van DrentheITA BASTIANELLI Marta
17/031.NEEsp GP Copa Primavera El Prat de LlobregaESP ESCURSELL VALERO Elisabeth
17/031.NEArg Gran Premio Rodados Nene (Lomas de Zamora)ARG JOBSE Daniela Romina
17/031.NEFra Grand Prix de ChambéryITA RAGUSA Katia
17/031.NEBra São José dos Campos [Campeonato Valeparaibano]BRA SOUZA Tatielle Valadares
17/032.NEFra Coutances [Route de l'Ouest], General classificationFRA KERBAOL Cédrine
17/032.NEsFra Coutances [Route de l'Ouest], Stage 2: Coutances - CoutancesFRA KERBAOL Cédrine
17/032.NEsFra Coutances [Route de l'Ouest], Stage 1: I.T.T.FRA LE MOUEL Célia
17/032.NEUsa Redlands Bicycle Classic, General classificationUSA NEBEN Amber
17/032.NEsUsa Redlands Bicycle Classic, Stage 5: The Beaver Medical Group Sunset Redlands Road RaceUSA CLEVENGER Erica
17/031.NEBel StalhilleGER KOCH Franziska
16/03CC3Aus Oceania Championships (Railton) R.R.NZL LUCAS Sharlotte
16/03CCT3Eth African Championships (Bahir Dar) I.T.T.ETH GEREFIEL Selam Amha
16/031.NEUsa Birmingham HammerfestCAN FLYNN Emily
16/031.NEEsp Subida Gorla (Bergara) [Torneo Euskaldun]ESP MERINO CORTAZAR Eider
16/032.NECol Vuelta al Valle, General classificationCOL ATEHORTUA HOYOS Daniela
16/032.NEsCol Vuelta al Valle, Stage 2: Riofrio - TrujilloCOL ATEHORTUA HOYOS Daniela
16/032.NEsUsa Redlands Bicycle Classic, Stage 4: The City of Redlands Downtown CriteriumGBR LANGDON Rachel
16/032.NEVie Biwase Cup, General classificationJPN KASHIKI Shoko
16/032.NEsVie Biwase Cup, Stage 9: Thanh pho Vung Tau - Thanh pho Thu Dau MotTHA MANEEPHAN Jutatip
16/031.NEGbr Milton Keynes Bowl [Team Series]GBR FINNEY Jessica
16/031.NEBel OutrijveGBR ROBERTS Jessica
16/031.NENed Ronde van Oud-VossemeerNED SLINGERLAND (VAN DONGEN) Minke
15/031.2Ned Drentse 8 van WesterveldFRA CORDON-RAGOT Audrey
15/03CCT3Eth African Championships (Bahir Dar) T.T.T.ETH Ethiopia
15/03CCT3Aus Oceania Championships (Evendale) I.T.T.AUS PERRY Kate
15/032.NEsCol Vuelta al Valle, Stage 1: Buga - La Habana I.T.T.COL PARDO DUQUE Natalia
15/032.NEsUsa Redlands Bicycle Classic, Stage 3: The City of Yucaipa Road RaceUSA DOEBEL-HICKOK Kristabel
15/032.NEsVie Biwase Cup, Stage 8: Thanh pho Phan Thiet - Thanh pho Vung TauPHI SALAMAT Marella Vania
14/032.NEsUsa Redlands Bicycle Classic, Stage 2: The City Highland Circuit RaceUSA JASTRAB Megan
14/032.NEsVie Biwase Cup, Stage 7: Vong Quanh Thanh pho Phan ThieTHA MANEEPHAN Jutatip
13/032.NEsUsa Redlands Bicycle Classic, Stage 1: Crafton Hills College of YucaipaUSA NEBEN Amber
13/032.NEsVie Biwase Cup, Stage 6: Thanh pho Phan Rang - Thanh pho Phan ThietTHA MANEEPHAN Jutatip
12/032.NEsVie Biwase Cup, Stage 5: Thanh pho Nha Trang - Thanh pho Phan RangITA FIDANZA Arianna
11/032.NEsVie Biwase Cup, Stage 4: Vong quanh Ho Xuan HuongTHA MANEEPHAN Jutatip
10/031.2Tur Grand Prix Justiniano HotelsBLR SHARAKOVA Tatsiana
10/031.NEArg CapillaARG BERTOLINI SUAREZ Rosina
10/031.NERsa Cape Town Cycle TourRSA WILLEIT (STANDER-TAYLOR) Cherise
10/031.NEUsa Bariani Road RaceUSA HOWE Michelle
10/032.NEsVie Biwase Cup, Stage 3: Thanh pho Bao Loc - Thanh pho Da LatKOR SON Eun Ju
10/032.NEUsa Tour de Murrieta, OmniumUSA BRECK Holly
10/032.NEsUsa Tour de Murrieta, Stage 2: All Star Circuit RaceMEX POLANCO DOMINGUEZ Silvia Fernanda
10/031.NEIta Trofeo Oro in Euro-Women´s Bike Race (Montignoso)ITA TOMASI Laura
10/032.NEUru Rutas de America, General classificationARG ACOSTA Xoana Anahi
10/032.NEsUru Rutas de America, Stage 3: I.T.T.ARG ACOSTA Xoana Anahi
10/031.NEFra CussetFRA ALMEIDA Sophie
10/031.NEGer Herforder FrühjahrspreisGER VENJAKOB Katharina
10/031.NEBel Ooike [Ladies Cycling Trophy Oost-Vlaanderen]BEL D'HOORE Jolien
9/031.WWTIta Strade BiancheNED VAN VLEUTEN Annemiek
9/031.2Tur Grand Prix Velo AlanyaUKR SHARGA Olena
9/032.NEsVie Biwase Cup, Stage 2: Thanh pho Huyen Dinh Quan - Thanh pho Bao LocJPN KASHIKI Shoko
9/032.NEsUsa Tour de Murrieta, Stage 1: CriteriumCOL PARRA ROJAS Jessica Marcela
9/032.NEsUru Rutas de America, Stage 2: Las PiedrasARG JOBSE Daniela Romina
9/031.NEBel OostduinkerkeGBR ROBERTS Jessica
8/032.NEsVie Biwase Cup, Stage 1: Vong quanh thanh pho Moi Binh DuongTHA MANEEPHAN Jutatip
8/032.NEsUru Rutas de America, Stage 1: TrinidadARG ACOSTA Xoana Anahi



25/04/2019 - Remarks or suggestions? Mail to info@cqranking.com
CQ Ranking - Copyright © 2019, Credits