Recently Updated Races

  Date   Cat.       Name       Winner  
16/06NC5Eth National Championships Ethiopia () R.R.ETH HAILU ABEZGI Hailemelekot
15/06NCT5Eth National Championships Ethiopia () I.T.T.ETH HAILU ABEZGI Hailemelekot
18/06NCT4Tur National Championships Turkey (Konya) I.T.T.TUR ÖRKEN Ahmet
19/06NCT3Aut National Championships Austria (Kufstein) I.T.T.AUT BRÄNDLE Matthias
20/06NC5Gre National Championships Greece (Larissa) R.R.GRE BOUTOPOULOS Georgios
18/06NCT5Gre National Championships Greece (Larissa) I.T.T.GRE TZORTZAKIS Polychronis
20/06NC3Usa National Championships United States (Knoxville) R.R.USA ROSSKOPF Joey
19/06NCT2Ger National Championships Germany (Öschelbronn) I.T.T.GER MARTIN Tony
20/06NC2Col National Championships Colombia (Pereira) R.R.COL CALA CALA Aristobulo
20/06NCT4Gua National Championships Guatemala (Quetzaltenango) I.T.T.GUA RODAS OCHOA Manuel Oseas
20/06NC4Swe National Championships Sweden (Tierp Arena) R.R.SWE HILLERSTRÖM RUNDH Victor
20/06NC5Geo National Championships Georgia () R.R.GEO SITCHINAVA Nika
20/06NC4Cro National Championships Croatia (Primosten) R.R.CRO POTOCKI Viktor
20/06NC1Bel National Championships Belgium (Waregem) R.R.BEL VAN AERT Wout
20/06NC1Fra National Championships France (Epinal) R.R.FRA CAVAGNA Rémi
19/06NC5Isl National Championships Iceland (Thingvellir) R.R.ISL OMARSSON Ingvar
20/06NC4Lux National Championships Luxembourg (Harlange) R.R.LUX GENIETS Kévin
20/06NC4Ltu National Championships Lithuania (Valga,EST) R.R.LTU KONOVALOVAS Ignatas
20/06NC4Lat National Championships Latvia (Valga,EST) R.R.LAT SKUJINS Toms
20/06NC4Est National Championships Estonia (Valga) R.R.EST RÄIM Mihkel
20/06NC3Svk National Championships Slovakia (Banovce) R.R.SVK SAGAN Peter
20/06NC3Cze National Championships Czech Republic (Banovce,SVK) R.R.CZE KUKRLE Michael
20/06NC3Nor National Championships Norway (Kristiansand) R.R.NOR FOSS Tobias Svendsen
20/06NC5Srb National Championships Serbia () R.R.SRB RAJOVIC Dusan
20/06NC3Aut National Championships Austria Kufstein) R.R.AUT KONRAD Patrick
20/06NC3Rus National Championships Russia (Penza) R.R.RUS NYCH Artem
20/06NC3Pol National Championships Poland (Kartuzy) R.R.POL PATERSKI Maciej
20/06NC3Sui National Championships Switzerland (Knutwil) R.R.SUI DILLIER Silvan
20/06NC3Por National Championships Portugal (Castelo Branco) R.R.POR FERNANDES Jose Carlos Prates Neves
20/06NC2Den National Championships Denmark (Give) R.R.DEN WÜRTZ SCHMIDT Mads
20/06NC2Ger National Championships Germany (Filderstadt) R.R.GER SCHACHMANN Maximilian
20/06NC1Slo National Championships Slovenia (Koper) R.R.SLO MOHORIC Matej
20/06NC2Esp National Championships Spain (La Nucia) R.R.ESP FRAILE MATARRANZ Omar
20/06NC1Ita National Championships Italy (Imola) R.R.ITA COLBRELLI Sonny
20/06NC2Ned National Championships Netherlands (Drijber) R.R.NED ROOSEN Timo
20/06NC4Hun National Championships Hungary (Ibrany) R.R.HUN FILUTAS Viktor
20/06NC4Tur National Championships Turkey (Konya) R.R.TUR BALKAN Onur
18/06NCT5Alb National Championships Albania () I.T.T.ALB SEFA Ylber
20/06NC5Fin National Championships Finland (Vantaa) R.R.FIN HENTTALA Joonas
17/06NCT4Ukr National Championships Ukraine () I.T.T.UKR KONONENKO Mykhaylo
18/06NCT4Cro National Championships Croatia (Zadar) I.T.T.CRO MIHOLJEVIC Fran
18/06NCT4Ven National Championships Venezuela (Maracay) I.T.T.VEN RUJANO VELAZQUEZ Jeison Jose
19/06NC4Isr National Championships Israel (Beit Guvrin) R.R.ISR LOGIONOV Vladislav
18/06NCT4Lux National Championships Luxembourg (Harlange) I.T.T.LUX GENIETS Kévin
18/06NC3Ecu National Championships Ecuador (Yahuarcocha) R.R.ECU CEPEDA ORTIZ Jefferson Alexander
19/06NC3Kaz National Championships Kazachstan (Petropavlosk) R.R.KAZ FEDOROV Yevgeniy
15/06NCT5Isl National Championships Iceland (Thorlakshöfn) I.T.T.ISL AGUSTSSON Runar Örn
19/06NCT5Geo National Championships Georgia () I.T.T.GEO KHORGUANI Giorgi
17/06NCT4Ltu National Championships Lithuania (Utena) I.T.T.LTU SISKEVICIUS Evaldas
18/06NC4Blr National Championships Belarus (Minsk) R.R.BLR BAZHKOU Stanislau
18/06NCT1Ita National Championships Italy (Faenza) I.T.T.ITA SOBRERO Matteo
18/06NCT5Srb National Championships Serbia (Erdevik) I.T.T.SRB ILIC Ognjen
18/06NCT5Fin National Championships Finland (Vantaa) I.T.T.FIN HIETAJÄRVI Matti
18/06NCT3Por National Championships Portugal (Vila Veilha de Rodao) I.T.T.POR ALMEIDA Joao Pedro Gonçalves
18/06NCT2Esp National Championships Spain (Busot) I.T.T.ESP IZAGIRRE INSAUSTI Ion
17/06NCT3Nor National Championships Norway (Evje) I.T.T.NOR FOSS Tobias Svendsen
17/06NCT3Usa National Championships United States (Knoxville) I.T.T.USA CRADDOCK Lawson
17/06NCT3Rus National Championships Russia (Penza) I.T.T.RUS VLASOV Aleksandr
17/06NCT3Pol National Championships Poland (Chmielno) I.T.T.POL BODNAR Maciej
17/06NCT1Slo National Championships Slovenia (Koper) I.T.T.SLO TRATNIK Jan
17/06NCT2Col National Championships Colombia (Risaralda) I.T.T.COL VARGAS ALZATE Walter Alejandro
17/062.1Ita Adriatica Ionica Race / Sulle Rotte della Serenissima, General classificationITA FORTUNATO Lorenzo
17/06NCT3Ecu National Championships Ecuador (Yahuarcocha) I.T.T.ECU MONTENEGRO REVELO Jorge Luis
17/06NCT1Fra National Championships France (Epinal) I.T.T.FRA THOMAS Benjamin
17/06NCT3Cze National Championships Czech Republic (Banovce,SVK) I.T.T.CZE CERNY Josef
17/06NCT2Den National Championships Denmark (Give) I.T.T.DEN ASGREEN Kasper
17/06NCT3Svk National Championships Slovakia (Banovce) I.T.T.SVK KUBA Ronald
17/06NCT4Hun National Championships Hungary (Bocskaikert) I.T.T.HUN FETTER Erik
17/06NCT4Est National Championships Estonia (Valga) I.T.T.EST TAARAMÄE Rein
16/06NCT4Lat National Championships Latvia (Riga) I.T.T.LAT SKUJINS Toms
16/06NCT3Kaz National Championships Kazachstan (Petropavlovsk) I.T.T.KAZ FOMINYKH Daniil
16/06NCT2Ned National Championships Netherlands (Emmen) I.T.T.NED DUMOULIN Tom
16/06NCT1Bel National Championships Belgium (Ingelmunster) I.T.T.BEL LAMPAERT Yves
16/06NCT3Sui National Championships Switzerland (Lausanne) I.T.T.SUI KÜNG Stefan
5/03NCT5Ind National Championships India (Navi Mumbai) I.T.T.IND JOHN Naveen Thomas
7/03NC5Ind National Championships India (Navi Mumbai) R.R.IND SINGH Satbir
13/06NCT5Biz National Championships Belize (Belize City) I.T.T.BIZ QUIROZ Oscar
15/06NCT4Blr National Championships Belarus (Great Stone Park, Minsk) I.T.T.BLR KARALIOK Yauheni
16/061.1Bel Halle - Ingooigemno result
17/062.1sIta Adriatica Ionica Race / Sulle Rotte della Serenissima, Stage 3 : Ferrara - ComacchioITA VIVIANI Elia
8/042.WT2sEsp Itzulia Basque Country, Stage 4 : Gasteiz - HondarribiaESP IZAGIRRE INSAUSTI Ion
16/062.1sIta Adriatica Ionica Race / Sulle Rotte della Serenissima, Stage 2 : Vittorio Vento - Cima GrappaITA FORTUNATO Lorenzo
13/06NCT5Esa National Championships El Salvador (San Luis Talpa) I.T.T.ESA RODRIGUEZ Brandon
15/061.1Fra Paris - CamembertFRA GODON Dorian
15/062.1sIta Adriatica Ionica Race / Sulle Rotte della Serenissima, Stage 1 : Trieste - AvianoITA VIVIANI Elia
13/06NC5Mex National Championships Mexico (Aguascalientes) R.R.MEX FRAYRE MOCTEZUMA Eder
13/06NC4Pan National Championships Panama (Laguna de Mendoza) R.R.PAN ARCHIBOLD CASTILLO Franklin Erasmo
13/062.2Maw Tour de Malawi, General classificationno result
11/06NCT4Pan National Championships Panama (Zanguenga) I.T.T.PAN JURADO LOPEZ Christofer Robin
11/06NCT5Mex National Championships Mexico (Aguascalientes) I.T.T.MEX PRADO JUAREZ Ignacio Jesus
12/06NCT4Isr National Championships Israel (Atlit) I.T.T.ISR GOLDSTEIN Omer
12/062.2Ita Giro Ciclistico d'Italia, General classificationESP AYUSO PESQUERA Juan
13/062.2Rus Five Rings of Moscow, General classificationRUS FROLOV Igor
13/062.PSBel Belgium Tour, General classificationBEL EVENEPOEL Remco
13/062.PSSlo Tour of Slovenia, General classificationSLO POGACAR Tadej
13/062.1Fra Route d'Occitanie, General classificationESP PEDRERO LOPEZ Antonio
13/062.2Aut Oberösterreichrundfahrt, General classificationFRA GUERIN Alexis
13/062.PSNed ZLM Tour, General classificationno result
13/062.WT1Sui Tour de Suisse, General classificationECU CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio
13/062.1sFra Route d'Occitanie, Stage 4 : Lavelanet - Duilhac-sous-PeyrepertuseDEN CORT NIELSEN Magnus



21/06/2021 - Remarks or suggestions? Mail to info@cqranking.com
CQ Ranking - Copyright © 2021, Credits