Recent Races

  Date   Cat.       Name       Winner  
20/101.HCJpn Japan CupNED MOLLEMA Bauke
19/102.WT3sChn Tour of Guangxi, Stage 3 : Nanning - NanningGER ACKERMANN Pascal
19/102.1Mas Tour of Peninsular, General classificationESP GARCIA FERNANDEZ Marcos
19/102.1sMas Tour of Peninsular, Stage 5 : Kuala Lipis - SetiawangsaMDA RAILEANU Cristian
19/102.2sCmr GP Chantal Biya, Stage 3 : Zoétélé - MeyomessalaSVK CANECKY Marek
18/102.WT3sChn Tour of Guangxi, Stage 2 : Beihai - QinzhouGBR MCLAY Daniel
18/102.1sMas Tour of Peninsular, Stage 4 : Sungai Koyan - Cameron HighlandsESP GARCIA FERNANDEZ Marcos
18/102.2sCmr GP Chantal Biya, Stage 2 : Yaoundé - EbolowaSVK CANECKY Marek
17/102.WT3sChn Tour of Guangxi, Stage 1 : Beihai - BeihaiCOL GAVIRIA RENDON Fernando
17/102.1sMas Tour of Peninsular, Stage 3 : Kuantan - KarakMAS MAZUKI Nur Amirull Fakhruddin
17/102.2sCmr GP Chantal Biya, Stage 1 : Bertoua - Abong-MbangALG LAGAB Azzedine
16/102.1sMas Tour of Peninsular, Stage 2 : Kuala Terengganu - ChukaiRSA DU PLOOY Rohan
15/102.1Chn Tour of Taihu Lake, General classificationNZL KENNETT Dylan
15/102.1sChn Tour of Taihu Lake, Stage 6 : Jinhu - JinhuITA BENFATTO Marco
15/102.1sMas Tour of Peninsular, Stage 1 : Dungun - Kuala TerengganuAZE ASADOV Elchin
14/102.1sChn Tour of Taihu Lake, Stage 5 : Jurong - JurongAUS JONES Brenton
13/101.HCFra Paris - ToursBEL WALLAYS Jelle
13/101.1Bel Memorial Rik Van Steenbergen / Kempen ClassicBEL DE BONDT Dries
13/102.1sChn Tour of Taihu Lake, Stage 4 : Suzhou - SuzhouITA PELUCCHI Matteo
13/101.2Tur Fatih Sultan Mehmet Kirklareli RaceTUR ÖRKEN Ahmet
13/101.2UFra Paris - Tours EspoirsFRA BRUNEL Alexys
12/101.WT1Ita Il LombardiaNED MOLLEMA Bauke
12/101.1Ned Tacx Pro Classic / Ronde van ZeelandNED GROENEWEGEN Dylan
12/102.1sChn Tour of Taihu Lake, Stage 3 : Huzhou - ChangxingNZL KENNETT Dylan
12/101.2Tur Fatih Sultan Mehmet Edirne RaceTUR BALKAN Onur
11/102.1sChn Tour of Taihu Lake, Stage 2 : Hufuzhen - HufuzhenITA PELUCCHI Matteo
10/101.HCIta Gran PiemonteCOL BERNAL GOMEZ Egan Arley
10/101.1Fra Paris - BourgesFRA SARREAU Marc
10/102.1sChn Tour of Taihu Lake, Stage 1 : Wuxi - WuxiITA BENFATTO Marco
9/101.HCIta Milano - TorinoCAN WOODS Michael
9/102.1sChn Tour of Taihu Lake, Prologue : Wuxi I.T.T.AUT BRÄNDLE Matthias
8/101.HCIta Tre Valli VaresineSLO ROGLIC Primoz
8/101.1Bel Binche - Chimay - Binche / Mémorial Frank VandenbrouckeBEL VAN ASBROECK Tom
6/101.HCIta GP Bruno BeghelliITA COLBRELLI Sonny
6/102.1Iri Tour of Iran-Azarbaijan, General classificationRUS NOVIKOV Savva
6/102.1Cro CRO-race, General classificationGBR YATES Adam
6/101.1Fra Tour de VendéeFRA SARREAU Marc
6/101.1Bel Famenne Ardenne ClassicBEL CLAEYS Dimitri
6/102.1sIri Tour of Iran-Azarbaijan, Stage 5 : Sarein - TabrizBEL JOSEPH Thomas
6/102.1sCro CRO-race, Stage 6 : Sveta Nedelja - ZagrebITA FEDELI Alessandro
6/101.2UIta Piccolo Giro di LombardiaITA BAGIOLI Andrea
5/101.HCIta Giro dell'EmiliaSLO ROGLIC Primoz
5/101.HCBel Tour de l'EurométropoleBEL ALLEGAERT Piet
5/102.1sCro CRO-race, Stage 5 : Rabac - PlatakGBR YATES Adam
5/102.1sIri Tour of Iran-Azarbaijan, Stage 4 : Tabriz - SareinKAZ CHZHAN Igor
4/102.1sIri Tour of Iran-Azarbaijan, Stage 3 : Urmia - TabrizRUS NOVIKOV Savva
4/102.1sCro CRO-race, Stage 4 : Starigrad - CrikvenicaSRB RAJOVIC Dusan
3/101.HCGer Münsterland GiroCOL HODEG CHAGUI Alvaro Jose
3/102.1sCro CRO-race, Stage 3 : Okrug - MakarskaKAZ GIDICH Yevgeniy
3/102.1sIri Tour of Iran-Azarbaijan, Stage 2 : Aras - KhoyALG REGUIGUI Youcef
2/102.1sCro CRO-race, Stage 2 : Slunj - ZadarROU GROSU Eduard-Michael
2/102.1sIri Tour of Iran-Azarbaijan, Stage 1 : Tabriz - ArasRUS SMIRNOV Aleksandr
1/102.1sCro CRO-race, Stage 1 : Osijek - LipikSLO KUMP Marko
29/09WCRRGbr World Championships (Harrogate) R.R.DEN PEDERSEN Mads
29/091.1Fra Paris - ChaunyFRA TURGIS Anthony
29/092.2Tur Tour of Mevlana, General classificationTUR ÖZGÜR Batuhan
29/092.2sTur Tour of Mevlana, Stage 3 : Konya - KonyaTUR ÖRKEN Ahmet
28/092.2Ina Tour de Banyuwangi Ijen, General classificationAUS HUCKER Robbie
28/092.2sTur Tour of Mevlana, Stage 2 : Konya - KonyaTUR ÖZGÜR Batuhan
28/092.2sIna Tour de Banyuwangi Ijen, Stage 4 : Purwohardo - IjenFRA LEBAS Thomas
27/09WCUGbr World Championships U23 (Harrogate) R.R.ITA BATTISTELLA Samuele
27/092.2sTur Tour of Mevlana, Stage 1 : Konya - KonyaTUR ÖZGÜR Batuhan
27/092.2sIna Tour de Banyuwangi Ijen, Stage 3 : Banyuwangi - BanyuwangiJPN OMAE Kakeru
26/092.2sIna Tour de Banyuwangi Ijen, Stage 2 : Tegaldimo - BanyuwangiINA CAHYADI Aiman
25/09WCTTGbr World Championships (Harrogate) I.T.T.AUS DENNIS Rohan
25/091.1Bel Omloop van het Houtland - LichterveldeGER WALSCHEID Maximilian
25/092.2sIna Tour de Banyuwangi Ijen, Stage 1 : Genteng - BanyuwangiMGL BATMUNKH Maralerdene
24/09WCUTGbr World Championships U23 (Harrogate) I.T.T.DEN BJERG Mikkel
24/091.2UIta Ruota d'OroITA VENCHIARUTTI Nicola
22/09WCTTGbr World Championships (Harrogate) Mixed Relay T.T.T. NED Netherlands
22/092.1Chn Tour of China II, General classificationCHN LYU Xianjing
22/091.1Fra GP d'Isbergues - Pas de CalaisDEN PEDERSEN Mads
22/091.1Ita Trofeo MatteottiITA TRENTIN Matteo
22/091.1Bel Gooikse PijlGER ACKERMANN Pascal
22/092.1sChn Tour of China II, Stage 4 : Mingshan - MingshanRSA BUTLER Reynard
22/092.2Ina Tour de Siak, General classificationMAS MAZUKI Nur Amirull Fakhruddin
22/092.2Tur Tour of Kayseri, General classificationTUR BALKAN Onur
22/092.2sIna Tour de Siak, Stage 4 : Siak - SiakINA FATHONI Muhammad Nur
22/092.2sTur Tour of Kayseri, Stage 2 : Kayseri - KayseriTUR BALKAN Onur
21/091.HCBel Classic Impanis - Van PetegemBEL THEUNS Edward
21/092.1Svk Tour de Slovaquie, General classificationBEL LAMPAERT Yves
21/091.1Ita Memorial Marco PantaniKAZ LUTSENKO Alexey
21/092.1sSvk Tour de Slovaquie, Stage 5 : Hlohovec - SenicaITA VIVIANI Elia
21/092.1sChn Tour of China II, Stage 3 : Mingshan - MengdingCRC RIVERA SERRANO Kevin
21/092.2sTur Tour of Kayseri, Stage 1 : Kayseri - KayseriBLR BAZHKOU Stanislau
21/092.2sIna Tour de Siak, Stage 3 : Siak - Siakno result
20/091.1Bel Kampioenschap van VlaanderenGER STEIMLE Jannik
20/092.1sSvk Tour de Slovaquie, Stage 4 : Ruzomberok - HlohovecFRA DEMARE Arnaud
20/091.2Tur GP ErciyesBLR SHUMOU Nikolay
20/092.2sIna Tour de Siak, Stage 2 : Siak - SiakINA SANSOKO Yudho
19/091.1Ita GP Citta di Peccioli - Coppa SabatiniKAZ LUTSENKO Alexey
19/092.1sSvk Tour de Slovaquie, Stage 3 : Bardejov - RuzomberokROU GROSU Eduard-Michael
19/092.1sChn Tour of China II, Stage 2 : Anshun - AnshunITA BENFATTO Marco
19/092.2sIna Tour de Siak, Stage 1 : Siak - SiakMAS MAZUKI Nur Amirull Fakhruddin
18/091.1Bel GP de WallonieLAT NEILANDS Krists
18/091.1Ita Giro della Toscana - Memorial Alfredo MartiniITA VISCONTI Giovanni
18/092.1sSvk Tour de Slovaquie, Stage 1 : Bardejov - BardejovNOR KRISTOFF Alexander
18/092.1sSvk Tour de Slovaquie, Stage 2 : Bardejov - Bardejov I.T.T.SUI KÜNG Stefan
17/092.1sChn Tour of China II, Stage 1 : Hewan - JianghuaITA BENFATTO Marco
16/092.1sChn Tour of China II, Prologue : Hewan I.T.T.RUS OVECHKIN Artem



20/10/2019 - Remarks or suggestions? Mail to info@cqranking.com
CQ Ranking - Copyright © 2019, Credits