Ned  Hammer Series Limburg, General classicication 4/06/2017  
  Category: 2.1  
Result All Stages History  


  Rank   Team       Time   CQ (*)  
1.Team Sky27
GEOGHEGAN HART Tao, VIVIANI Elia, VAN POPPEL Danny, DIBBEN Jonathan, DOULL Owain, BOSWELL Ian
2.Team Sunweb20
DUMOULIN Tom, KÄMNA Lennard, SINKELDAM Ramon, TIMMER Albert, WAEYTENS Zico, WALSCHEID Maximilian
3.Orica - Scott16
DURBRIDGE Luke, DOCKER Mitchell, EWAN Caleb, EDMONDSON Alexander, HEPBURN Michael, HAYMAN Mathew, KLUGE Roger
4.Lotto - Soudal14
DEBUSSCHERE Jens, SIEBERG Marcel, WALLAYS Jelle, WELLENS Tim, HOFLAND Moreno, VERVAEKE Louis
5.Movistar Team12
BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto, SOLER GIMENEZ Marc, DOWSETT Alex, BARBERO CUESTA Carlos, CARRETERO MILLAN Hector, OLIVEIRA Nelson Filipe Santos Simoes, BICO Nuno Miguel Alves Matos
6.Team LottoNL - Jumbo11
GROENEWEGEN Dylan, CAMPENAERTS Victor, VAN EMDEN Jos, BOOM Lars, LEEZER Tom, WAGNER Robert, LOBATO DEL VALLE Juan Jose
7.Cannondale - Drapac Pro Cycling Team10
VANMARCKE Sep, VAN ASBROECK Tom, MULLEN Ryan, BEVIN Patrick, CLARKE William, WIPPERT Wouter, SCULLY Tom
8.Nippo - Vini Fantini8
FILOSI Iuri, CANOLA Marco, CUNEGO Damiano, MARINI Nicolas, UCHIMA Kohei, KOBAYASHI Marino
9.Quick Step Floors7
BRAMBILLA Gianluca, CAVAGNA Rémi, GAVIRIA RENDON Fernando, GILBERT Philippe, LAMPAERT Yves, DEVENYNS Dries, SCHACHMANN Maximilian
10.Trek - Segafredo6
STUYVEN Jasper, NIZZOLO Giacomo, BRÄNDLE Matthias, VAN POPPEL Boy, PEDERSEN Mads, DANIEL Gregory, GUERREIRO Ruben Antonio Almeida
11.BMC Racing Team5
KÜNG Stefan, OSS Daniel, QUINZIATO Manuel, SANCHEZ GONZALEZ Samuel, TEUNS Dylan, SCOTSON Miles, BOHLI Tom
12.Roompot - Nederlandse Loterij4
VAN DER LIJKE Nick, VERMELTFOORT Coen, ASSELMAN Jesper, REINDERS Elmar, VAN GOETHEM Brian, LOOIJ André, MEIJERS Jeroen
13.Bahrain - Merida3
BOARO Manuele, BONIFAZIO Niccolo, GARCIA CORTINA Ivan, PER David, INSAUSTI IRASTORZA Jon Ander
14.UAE Team Emirates3
KUMP Marko, TROIA Oliviero, GANNA Filippo, GUARDINI Andrea, MIRZA BANIHAMMAD Yousif
15.Caja Rural - Seguros RGA2
ARANBURU DEBA Alex, IRISARRI RINCON Jon, SCHULTZ Nicholas, ZABALA LOPEZ Josu, LASTRA MARTINEZ Jonathan, BENITO DIEZ Miguel Angel
16.Israel Cycling Academy2
RÄIM Mihkel, DEMPSTER Zakkari, VAN WINDEN Dennis, PERRY Benjamin, WILLIAMS Tyler, SAGIV Guy, SCHREURS Hamish

(*) Points earned by each rider of the team.



21/02/2018 - Remarks or suggestions? Mail to info@cqranking.com
CQ Ranking - Copyright © 2018, Credits