Recent Races

  Date   Cat.       Name       Winner  
27/042.HCsTur Presidential Tour of Turkey, Stage 2 : Alanya - AntalyaGBR CAVENDISH Mark
27/041.2Rsa Freedom Day ClassicRSA BUTLER Reynard
27/042.2sFra Tour de Bretagne - Trophée des Granitiers, Stage 3 : Baud - Cleden-Cap SizunFRA CALMEJANE Lilian
26/041.WT1Bel Liège - Bastogne - LiègeESP VALVERDE BELMONTE Alejandro
26/042.HCsTur Presidential Tour of Turkey, Stage 1 : Alanya - AlanyaGBR CAVENDISH Mark
26/041.1Fra La Roue TourangelleFRA MANZIN Lorrenzo
26/042.1Cro Tour of Croatia, General classificationPOL PATERSKI Maciej
26/041.1Ita Giro dell'AppenninoESP FRAILE MATARRANZ Omar
26/042.1sCro Tour of Croatia, Stage 5 : Sveti Martin na Muri - ZagrebPOL PATERSKI Maciej
26/042.2Usa Joe Martin Stage Race, General classificationUSA MURPHY John
26/041.2Gbr Rutland - Melton ClassicAUS VON HOFF Steele
26/041.2Fra Paris - Mantes-en-YvelinesFRA BALDO Nicolas
26/042.2sUsa Joe Martin Stage Race, Stage 4 : Fayetteville, circuit raceARG HAEDO Lucas Sebastian
26/042.2sFra Tour de Bretagne - Trophée des Granitiers, Stage 2 : Sainte-Reine-de-Bretagne - MelgrandSLO MUGERLI Matej
26/04NC5Bar National Championships Barbados (Saint Philip) R.R.BAR MATTHEWS Darren
25/042.1sCro Tour of Croatia, Stage 4 : Pula - UmagBEL CLAEYS Dimitri
25/041.2Ned Zuid Oost Drenthe ClassicNED VERMEULEN Jeff
25/042.2sUsa Joe Martin Stage Race, Stage 3 : Prairie Grove - Prairie GroveUSA MURPHY John
25/042.2sFra Tour de Bretagne - Trophée des Granitiers, Stage 1 : Pontchâteau - CrossacNOR STIEN Adrian Aas
25/041.2UIta GP della LiberazioneARG GADAY OROZCO Lucas Manuel
25/04NCT5Bar National Championships Barbados (Mile & A Quarter) I.T.T.BAR ELCOCK Russell
24/042.HCIta Giro del Trentino, General classificationAUS PORTE Richie
24/042.HCsIta Giro del Trentino, Stage 4 : Malé - ClesITA TIRALONGO Paolo
24/042.1sCro Tour of Croatia, Stage 3 : Plitvicka Jezera - Ucka (Vojak)POL PATERSKI Maciej
24/042.2sUsa Joe Martin Stage Race, Stage 2 : Fayetteville - FayettevilleUSA MURPHY John
23/042.HCsIta Giro del Trentino, Stage 3 : Ala - Fierozzo-Val dei MocheniITA POZZOVIVO Domenico
23/042.1sCro Tour of Croatia, Stage 2 : Sibenik - ZadarSLO KUMP Marko
23/042.2sUsa Joe Martin Stage Race, Stage 1 : Devil's Den I.T.T.CRC BRENES OBANDO Gregory Juel
22/041.WT2Bel Flèche WallonneESP VALVERDE BELMONTE Alejandro
22/042.HCsIta Giro del Trentino, Stage 2 : Arco - BrentonicoAUS PORTE Richie
22/042.1sCro Tour of Croatia, Stage 1 : Makarska - SplitSLO BOLE Grega
21/042.HCsIta Giro del Trentino, Stage 1 : Riva del Garda - Arco T.T.T.ITA Bora - Argon 18
19/041.WT2Ned Amstel Gold RacePOL KWIATKOWSKI Michal
19/041.1Fra Tro-Bro LéonFRA GENIEZ Alexandre
19/042.1Esp Vuelta a Castilla y Leon, General classificationFRA ROLLAND Pierre
19/042.1sEsp Vuelta a Castilla y Leon, Stage 3 : Zamora - Alto de LubianFRA ROLLAND Pierre
19/041.2Ned Ronde van Noord-HollandNED ARIESEN Johim
19/041.2Bih Beograd - Banja Luka IISLO BAJC Andi
19/042.2Rus GP Adygeya, General classificationRUS FIRSANOV Sergey
19/042.2Fra Tour du Loir et Cher, General classificationFRA CARDIS Romain
19/042.2sRus GP Adygeya, Stage 3 : Maykop - LagonakiRUS SINITSYN Kirill
19/042.2sFra Tour du Loir et Cher, Stage 5 : Blois - BloisDEN ANDERSEN Asbjørn Kragh
18/041.1Fra Tour du FinistèreBEL DE TROYER Tim
18/042.1sEsp Vuelta a Castilla y Leon, Stage 2 : Guarda (Por) - Fuentes de OñoroRUS SHILOV Sergey
18/042.NCNed ZLM - Roompot Tour, General classificationDEN ANDERSEN Søren Kragh
18/042.NCsNed ZLM - Roompot Tour, Stage 3 : Goes - GoesDEN PEDERSEN Mads
18/041.2Bih Beograd - Banja Luka ISLO KUMP Marko
18/041.2Ned Arno Wallaard MemorialNED BOVENHUIS Jasper
18/042.2sRus GP Adygeya, Stage 2 : Tulskiy - GuzeriplRUS FIRSANOV Sergey
18/042.2sFra Tour du Loir et Cher, Stage 4 : Angé - AngéFRA CARDIS Romain
18/041.2UBel Liège - Bastogne - Liège u23FRA MARTIN Guillaume
17/042.1sEsp Vuelta a Castilla y Leon, Stage 1 : Avila - Alba de TormesESP BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello
17/042.NCsNed ZLM - Roompot Tour, Stage 2 : Kamperland - Kamperland T.T.T.DEN Denmark
17/042.NCsNed ZLM - Roompot Tour, Stage 1 : Kamperland - ZierikzeeDEN ANDERSEN Søren Kragh
17/042.2sFra Tour du Loir et Cher, Stage 3 : Freteval - VendômeFRA GUYOT Yann
17/042.2sRus GP Adygeya, Stage 1 : Kuzhorskaya - Kuzhorskaya T.T.T.RUS Itera - Katusha
16/041.1Fra GP de Denain - Porte du HainautFRA BOUHANNI Nacer
16/042.2sRus GP Adygeya, Prologue : Kamennomostskiy - Pobeda I.T.T.RUS SINITSYN Kirill
16/042.2sFra Tour du Loir et Cher, Stage 2 : Huisseau-sur-Cosson - Fougères-sur-BièvreFRA CARDIS Romain
15/041.HCBel Brabantse PijlBEL HERMANS Ben
15/041.NCFra La Côte PicardeITA CONSONNI Simone
15/041.2Rus Maykop - Ulyap - MaykopRUS BALYKIN Ivan
15/042.2sFra Tour du Loir et Cher, Stage 1 : Blois - Nouan-le-FuzelierGER WILLWOHL Willi
12/041.WT1Fra Paris - RoubaixGER DEGENKOLB John
12/041.1Esp Klasika Primavera de AmorebietaESP HERRADA LOPEZ Jose
12/04NC4Arg National Championships Argentina (San Juan) R.R.ARG JUAREZ Daniel Omar
12/042.2Bra Volta do Rio Grande do Sul, General classificationECU GUAMA DE LA CRUZ Byron Patricio
12/042.2Mar Tour du Maroc, General classificationPOL MARCZYNSKI Tomasz
12/042.2Fra Circuit des Ardennes, General classificationLTU SISKEVICIUS Evaldas
12/042.2Tur Tour of Mersin, General classificationUKR POLIVODA Oleksandr
12/042.2sBra Volta do Rio Grande do Sul, Stage 5 : Farroupilha - FarroupilhaBRA BRUNO Antoelson Dornelles Silva
12/042.2sMar Tour du Maroc, Stage 10 : Rabat - CasablancaNOR EIDSHEIM Filip
12/042.2sFra Circuit des Ardennes, Stage 4 : Sedan - Charleville-MezièresBEL DEMOITIE Antoine
12/042.2sTur Tour of Mersin, Stage 4 : Mersin - MersinUKR BUTS Vitaliy
12/042.2sFra Circuit des Ardennes, Stage 3 : Charleville-Mézières - Sedan T.T.T.LTU Team Marseille 13 - KTM
11/042.WT1Esp Vuelta al Pais Vasco, General classificationESP RODRIGUEZ OLIVER Joaquim
11/042.WT1rEsp Vuelta al Pais Vasco, Mountains classificationESP FRAILE MATARRANZ Omar
11/042.WT1rEsp Vuelta al Pais Vasco, Points classificationESP RODRIGUEZ OLIVER Joaquim
11/042.WT1sEsp Vuelta al Pais Vasco, Stage 6 : Aia - Aia I.T.T.NED DUMOULIN Tom
11/04CCSwz National Championships Swaziland (Nhlangano) R.R.SWZ DUNN Darren
11/041.NCBel Ronde van Vlaanderen BeloftenAUS EDMONDSON Alexander
11/041.2Ita Trofeo Edil CITA REDA Francesco
11/042.2sBra Volta do Rio Grande do Sul, Stage 4 : Sao Francisco de Paula - FarroupilhaECU GUAMA DE LA CRUZ Byron Patricio
11/042.2sMar Tour du Maroc, Stage 9 : Souk Elarbaa du Gharb - KènitraNOR EIDSHEIM Filip
11/042.2sFra Circuit des Ardennes, Stage 2 : Sévigny-la-Forêt - Signy-le-PetitFRA TRONET Steven
11/042.2sTur Tour of Mersin, Stage 3 : Tarsus-Dörtler - MersinUKR KONONENKO Mykhaylo
10/042.WT1sEsp Vuelta al Pais Vasco, Stage 5 : Eibar - AiaESP LANDA MEANA Mikel
10/042.1Fra Circuit de la Sarthe - Pays de la Loire, General classificationLTU NAVARDAUSKAS Ramunas
10/042.1sFra Circuit de la Sarthe - Pays de la Loire, Stage 5 : Abbaye de l'Epau - Le LudeFRA BOUHANNI Nacer
10/04NCT4Arg National Championships Argentina (San Juan) I.T.T.ARG DURAN Alejandro Antonio
10/042.2sFra Circuit des Ardennes, Stage 1 : Rethel - RethelFRA BARBIER Rudy
10/042.2sTur Tour of Mersin, Stage 2 : Yanisli - MersinTUR BALKAN Onur
10/042.2sMar Tour du Maroc, Stage 8 : Tétouan - TangerRUS GUSEV Vladimir
10/042.2sBra Volta do Rio Grande do Sul, Stage 3 : Sao Francisco de Paula - Sao Francisco de PaulaECU GUAMA DE LA CRUZ Byron Patricio
9/042.WT1sEsp Vuelta al Pais Vasco, Stage 4 : Zumarraga - Eibar (Arrate)ESP RODRIGUEZ OLIVER Joaquim
9/042.1sFra Circuit de la Sarthe - Pays de la Loire, Stage 4 : Angers - Pré-en-PailITA BOARO Manuele
9/042.2sBra Volta do Rio Grande do Sul, Stage 2 : Torres - Sao Francisco de PaulaCHI OYARZUN GUIÑEZ Carlos Ivan
9/042.2sTur Tour of Mersin, Stage 1 : Anamur - YanisliUKR POLIVODA Oleksandr
9/042.2sMar Tour du Maroc, Stage 7 : Nador - El HoceimaPOL MARCZYNSKI Tomasz
8/042.WT1sEsp Vuelta al Pais Vasco, Stage 3 : Vitoria-Gasteiz - ZumarragaESP RODRIGUEZ OLIVER Joaquim



28/04/2015 - Remarks or suggestions? Mail to info@cqranking.com
CQ Ranking - Copyright © 2015, Credits